darina

Březen, za kamna vlezem

Posted at 2:29 pm under Novinky

8.3.2008

Tuchlovice v Doksech. Výsledek lepší, než výkon, ale účel světí prostředky. První zápas jsme hráli trochu laxně, ale ono se těžko dává pozor, když soupeř nedokáže čtyřikrát za sebou po podání přehrát míč přes síť. (Pak se jim to jednou povedlo a Móňa sledovala, jak míč padá metr vedle ní s mírně tupým výrazem, který říkal zhruba tohle: Hele, míč….)Móňo promiň, jinak máš normálně velmi bystrej výraz). Každopádně se nám trochu oproti ostatním zápasům zlepšily bloky.Sice moc neútočily, ale pokud jo, tak jsme si to vyjímečně nedávaly pod nohy a udržely tentokrát ruce  ve správným přesahu nad sítí . A až na to nasazení jsme hrály celkem dobře.

Vyndaly jsme je :-) poměrem 3-0  za 45 minut a chtěly jsme sehrát rychle za sebou i druhej zápas, nicméně jedna mamka a jedna 12ka byly proti, takže jsme místo v 11, odjely domů ve 14 hodin. Hráč domácího týmu s číslem 12 a nadbytkem ortéz se hned stal naším missákem sympatie. 12ko, moc ti fandíme!

Druhý zápas byl z naší strany mnohem horší. První dva sety šly, ale třetí set jsme zkoušely, jak moc pasivně ještě můžem stát na hřišti, než nás rozhodčí napomene. Sudímu to evidentně bylo jedno, tak jsme si to odstály až do konce. Naštěstí ve čtvrtým setu jsme si už řekly, že bysme mohly domů, tak jsme zase zapnuly stroje a začaly hrát.

Jinak zprávy z horší společnosti: Při příjezdu jsme dodržely rituál několika koleček kolem bloku, ty GPSky už nejsou, co bejvaly. Taky jsme málem navštívily zabijačku…Dále:Katce se chtělo zvracet (bůhví, co dělá v pátek večer), Eliška měla vlka (bůhví, co dělá v pátek večer) a Móňa měla teplotu. Pak se taky děly zajímavý věci ve sprše, ale to není publikovatelný.

1.3.2008

Domácí dvojzápas s Mělníkem. Schválně jsem se dala na halovej sport, aby moje výkony neovlivňovalo počasí. Ale v naší soutěži je možný leccos, o čemž nás dnes přesvědčil hurikán Ema, kterej vtrhnul až do tělocvičny na Kloučkovce…

Ale popořadě. Po kvalitním rozvičení (Kikinko díky za to, že jsi se na fleku otočila a jela pro Fidela Castra-totiž pro hudbu, ne pro toho komouše, i když kámoš mě upozorňoval, že je to Basta Fidel, takže jsi mi kecala) následoval poměrně kvalitní začátek duelu. Kika nahrávala jak o život, smečařky kvalitně smečovaly z pole i ze sítě a my ostatní jsme jim to moc nemrvily (zapomněla jsem na to, že talent Kašty  všechno uhrával a vynalezl nový způsob smečování z trojky-pokud možno s nulovým rozeběhem i výskokem, páč tam chrápal, ale vycházelo to).

Pak ale přišla hustá Bouře, jak od Shakespeara, před školou pokácela stromy, unesla střechu Lukášovi Smetanovi, v ulici před Kloučkovkou vyvrátila dvě lampy a střídavě zhášela a rozsvěcela světla.

Rozhodčímu pršelo na záda otevřenejma ventilačkama,ale on hrdinně pískal dál a vypadalo to, že ani Mělník si ničeho nevšim. My si naopak nevšimly, že prohráváme a že je konec setu, jak jsme měly plný hlavy práce :-))) s tím, jak se vyrovnat s takovým orkánem v Kralupech. Každopádně víc než ten jeden set nedostaly.

Na druhej zápas přišel pan Herain z Kralupskýho zpravodaje, nejdřív vyfotil ty zlomený dřeva venku, pak vyfotil ty dřeva uvnitř. Páč zatímco na první zápas se dalo koukat, na druhej ne. Hráli jsme tak na 30%, naštěstí Mělník si to nespočítal a hrál na 10%, takže tentokrát výhra 3-0.

Summary: útok celkem gut, náhry taky gut s přihlédnutím na čím dál tím prasáčtejší příjmy (bejt Kikou, tak už vám tam ani neběhám), příjmy chrochty chrocht,  podání asi pořád průměrný,ale na ně fungovalo a nekazilo  se, takže taky sehr gut, bloky špatný.