May 06 2009

Profile Image of darina
darina

6.5 Gardenparty u Elišky

Filed under Uncategorized

.května 2009    A je po sezóně!Tak a je po sezóně. Byla mimořádně úspěšná, protože jsme i přes pomalejší start skončily třetí. Zapracovali jsme nové a staronové posily (Terku, Kiku, Gábi, Reginu, Anču), já jsem se sice diskvalifikovala pro jarní část, ale s volejbalem seknout nehoddlám. Jen musím předtím porodit:-))) Jeden odpadlík teda je. A jmenuje se David. Už asi potřetí v akriéře ohlásil konec našeho trénování. Přechází na mladší ročníky, pedofil jeden. Beru to tak, že je jako Dominik Hašek, taky pořád končí a pořád se vrací. Ale kdyby náhodou to tentokrát bylo fakt, fakt, doopravdy, tak jsme mu složily tuhle básničku:  

Davidovi 

Děkujeme ti za ty roky, 

k volejbalu dals nám první kroky, 

roky s tebou byly prima,

ať bylo jaro, léto, podzim, zima. 

Díky tvému vedení náš tým jenom vzkvétal,

to nás ale nemění,

prostě sis nás získal. 

 Ať ti všechno klape,

ať máš na vše hodně sil,

ať ti pod rukama tvůj tým kvete

a bacha, abys je neopil!

 Kdybychom tě neznaly, 

byla by to velká škoda,

takhle jsme se zasmály, 

vždyť za půl roku začneš znova.

  Naučils nás hodně moc,

děkujem ti za to každou noc. (i den) 

   Tak. Upozorňuju, že je to psáno na gardenparty u Elišky pod vlivem hruškovice. Já, těhule, jsem byla sice až nepříjemně střízlivá,ale většinu slok vymyslely ty nametený. Ale že nám bude David chybět, to přiznáme i za střízliva. 

No responses yet

Dec 19 2008

Profile Image of darina
darina

PF 2009!

Filed under Novinky, Uncategorized

Veselé vánoce a v roce 2009 hodně zdraví, štěstí a bodů !

Merry Christmas and lot of health, happines and points in 2009!

No responses yet

Nov 13 2008

Profile Image of darina
darina

13.11. Novinky z naší kabinky (News from our bench)

Filed under Uncategorized

Zázrak. Děvčata se najednou chtějí učit anglicky, proto budu psát mé články od teď dvojjazyčne. Důvod se jmenuje Regine- naše nová hráčka z Německa. (Je mi líto, ale fakt nejsem schopná psát je v němčině. Vedle angličtiny můžu pomoct tak maximálně s francouzštinou a polštinou). Je skvělý, že David se chce najednou zase učit anglicky.  

Miracle. Girls wanted to learn English, that´s why I will write my articles billingually. The reason is Regine-our new player from Germany. (I am sorry, but I am not able to write it in German. Besides English, I can help only with French and Polish). It is great, that David is keen on learning English right now J))

  Regině jde volejbal dobře, Davidova angličtina je horší. Zatím. Ale na konci sezóny se uvidí. Doufám, že to s tou českou registrací vyjde. Jinak tady je malý slovníček volejbalových pojmů pro nás a pak taky naše signály pro Regine. (V dalším vydání mého bulletinu pak uvedu slovníček nadávek pro rozhodčí).  

Regine plays volleyball well, David´s English is still a little bit worse. But we´ll see at the end of the season.  I hope, that we´ll manage to make the registration for her. Otherwise, there is a small Czech-English volleyball vocabulary  for us and our signals for Regine. (In next edition of my bulletin I will add vocabulary of czech sware and offensive words for referees).

 

Czech-English volleybal dictionary:

 

Spike/Hit:                                           smeč

Pipe:                                                  smeč z trojky

Block:                                                 blok

Serve:                                                servis, podání

Spiker/Hitter:                                      smečař

Middle Blocker:                                  blokař

Diagonal/Opposite Hitter:                  univerzál

Setter:                                                nahrávač

To hit:                                                 smečovat

To set:                                                nahrát

To serve:                                            podávat

To recieve:                                         příjem podání

To dig:                                                příjem v poli (pouze příjem smeče, ulívky,

                                                                                   odraženého míče atd.)

  

Net:                                                     síť

Line:                                                   lajna, čára

Ball:                                                    míč

  

Our signals for Regine:

 

?normál? - classical hit

 

?střelba? -  the same as classical hit, but faster and lower

 

 ?rychlík? or  nr. 1   - fast ball form the middle of the net, proximately 40cm above the net

                                    and  40cm IN FRONT OF the setter. Usually used by middle-blockers.  

 

?metr za? or nr. 2      - fast ball from the middle of the net, one meter above the net and one

                                   meter BEHIND  the setter. Used by diagonals.

 

?rychlík za? or nr. 3  -   fast ball form the middle of the net, proximately 40cm above the net

                                    and  40cm BEHIND  the setter. Used by middle-blockers.

 

?krátká střelba?  or nr. 4  -  fast, short low ball. Proximately two meters IN FRONT OF the  

                                           setter.

 

?metr?   or nr. 5       -           fast ball from the middle of the net, one meter above the net and ¨              

                                           one  meter IN FRONT OF the setter. Used by diagonals

  

 

   

No responses yet

Nov 10 2008

Profile Image of darina
darina

10.11 Lysá+Zdice report

Filed under Uncategorized

Tak jsem si nějak myšlenkově schrupla.Měla jsem moc práce a nechtělo se mi psát po minulým dvojzápase report, tudíž teď tak činím. Zase jsme museli do Kostomlat, abysme sehrály zápas s Lysou. Píšu sehrály s ypsilonem na konci, protože David tentokrát nejel. možná to některým hráčkám chybělo, protože jsme hrály dvakrát tie-break s týmem, se kterým by se nám to stát nemělo. Nemluvě o tom, že jednu koncovku jsme navíc prohrály. Může za to chaos na hřišti. I když myslím, že se Kačka snažila vše vysvětlit. No nic, stane se.  

Pak přišel další týden a s ním zahraniční posila. Regine z Německa. Ta nám zvyšuje výškový průměr na tréninku o pár centimetrů.Ale to by asi zvýšil každej, kdo by k nám přišel. V tomhle jsme trochu atypickej volejbalovej tým. I hope Regine could play with us. I will try to ask  Czech volleyball federation, but may be it will be very difficult to manage it. We´ll see.

No a pak přišel první domácí zápas. Přišlo se na nás podívat asi 200 bývalejch nahrávaček´a nahrávalo účko Eliška. V tom defilé chyběla snad jen Róza a Kýsa. Čo sa dá robiť. Ale Eliška má smůlu, že je takovej zas…ej talent. Ty nahrávky jí šly. Nám to sice moc nešlo, ale naštěstí to nebylo poznat, protože Zdice nehrály. Takže gut a dvě výhry.

No responses yet

Oct 21 2008

Profile Image of darina
darina

20.10.2008 Příbram s jedním setem

Filed under Uncategorized

Jeden set. Hned ten první. Přesně tolik dostala Příbram a pak si neškrtla. Ze začátku to vypadalo na slušnej debakl, protože Káč nějak zapomněla, že máme dva time-outy a první vzala za stavu 9:0 pro Příbram. Pak jsme se trochu vzmátožily a dotáhly to do přijatelnějšího skóre. No a pak následoval jeden vyhranej set s Eliškou na nahrávce a exhibice pana rozhdočího z extraligy kadetek. Tak jsem ho nabonzovala jeho nadřízenýmu a byl klid. S Elí jsme to dohrály a vyhrály 3:1.

Druhej zápas jsme byly rozjetý, sice občas jsme si daly v poli šlofíka jako obvykle, ale útok byl slušnej. Tak jsme vypustily z klece Terku a ono to šlo! S Terkou jsme je smázly 3:0 a byl klid.  Servis za jedna mínus, útok za jedna mínus, bloky za jedna mínus, pole za jedna, bojovnost za jedna s hvězdičkou. Šlo to Lůce na smeči, Monika byla v poli perfektní  a my jsme s Evou párkrát zablokovaly.

Odpoledne jsem strávila s v kukuřičným poli, páč Káč netrefila na benzínku, podvečer jsem strávila u mistrů extraligy z Budějc. Jejich volejbal s Libercem byl skoro tak dobrej, jako ten náš.

Večer měla Elí pařbu. Káč s paní a Gábinou lily šampus, Terka se furt smála a nabízela konta u Raiffaisen bank, Eva se krčila v koutečku, prostě klasika. Narozeniny Elí se povedly a byly taková hezká tečka. Tečka.

No responses yet

Oct 13 2008

Profile Image of darina
darina

13.10.08 TAK SE NÁM ROZJELA NOVÁ SEZÓNA

Filed under Novinky

a řítí se nám tak trochu do….Jelikož naše nesnesitelný povahy nevydržely obě nahrávačky a před sezónou nám daly vale, tak jsme trochu v patový situaci. Z dlouhodobýho hlediska nás zachránila Terča, která se vrhla po hlavě do dobrodružství, který se jmenuje “Davidovo koučování”, ale její čas teprve přijde. Je technicky hrozně šikovná, ale musí si ještě osahat tým a jeho hru. Mimochodem, za prohru v Benátkách nemůže. Byl občas sice trochu chaos, jenže pak se situace s Eliškou uklidnila a my (blokařky, smečařky, účko, libero) jsme byli úplně stejně trapný. Takže v nahrávačce to není. Je to v nás ostatních, dámy. David má pravdu z hlediska taktiky- podání jak čajíček a příjem na pět mínus. Jenže mě vadilo i to, že tam hrály spící panny. Naše hra nemá s prominutím “koule”. Volejbal není gymnstika, to není o tom, předvádět dokonalý smeče, přesný pohyby. To je o tom rvát se, jak pominutý.

Ale je začátek sezóny. Já bych se z toho ještě nehroutila. Asi dostaneme v Příbrami na prdelky, jenže pak je pauza a to nám dá pár dní tréninku navíc a pak je Lysá. Tyhle paní snad porazíme. Takže si myslím, že to ještě půjde.

No a jestli s náma vydrží jezdit Gábina, tak i porážky budou veselý, takže to BUDE vlastně PRIMA SEZÓNA.    

No responses yet

Jul 07 2008

Profile Image of darina
darina

6.7.2008 První vdaná v současném kádru VK Kralupy…

Filed under Uncategorized

…jsem já, autorka tohoto webu. Až se vrátím ze svatební cesty, tak si změním vizitku a dodám do fotogalerie nějaké pěkné fotky od kolegy Jirky Zíty. (Fotil víc vás, než ženicha a nevěstu:-))) Teď za dvě hodiny odjíždíme na letiště. Promiňte mi tento příspěvek, který je takovou mou malou osobní exhibicí,ale zdálo se mi, že se tu nic dlouho neděje.

PS:A ještě jednou díky za skandované ovace po obřadu, nemělo to chybu!

No responses yet

Apr 02 2008

Profile Image of darina
darina

Filed under Novinky

29.3.2008 Průměrná tečka za průměrnou sezónou

 

Holky, holky. Jde to s náma z kopce. Tím nemyslím šest statečných, které (jsme) bojovaly s Benešovem. Dvě prohry v tie-breaku, tj. 10 setů bez jediného střídání, bez možnosti koučovat zápas (ze hřiště se to fakt dá dost blbě). Obě blokařky přijímaly, libero Móňa smečovalo na hlavním kůlu.Mimochodem,  jestli něco zaslouží pochvalu tak Móňa, uhrávala jak blázen a její ulívky?kdo umí, ten umí.

 

Jinak nevyčítám těm, co nebyly, že nebyly- Kašty je pryč, chápu, že taková příležitost se kvůli jednomu zápasu neodmítá, Lůca je zraněná a ostatní holt daly přednost škole. Podle mě jsou Scio testy strašnej byznys a podvod (absolutně nepodloženej ničím v zákoně o vysokých školách), ale studenti za to nemůžou. Takže asi tak. Sezónu a čtvrtý místo zhodnotím, až se mi bude chtít. Stejně moc novinek až do září asi nebude?

No responses yet

Mar 25 2008

Profile Image of darina
darina

Filed under Novinky

21.3 0.2008 Pájin maturiťák+Velikonoce

S radostí musím oznámit, že redakce těchto internetových stránek se rozrostla o jednoho člena, který podal (podala) z Pájina maturiťáku parádní reportáž. Trochu jsem ji zeditovala, opravila a zkrátila, ale jinak pochvala před nastoupenou jednotkou. Ostatní dámy by se měly stydět. Navíc dotyčná reportérka slíbila i aktuální foto, tak uvidíme.  Reportáž:

Ahoj Dájo, jsem tvůj zdroj informací:)…. A asi i nejpřesnejší zdroj , protože jsem jediná zůstala uplně střízlivá:) jak jinak:) Neboj, mám fotky i jedno speciální video:)..ale jen z plesu, potom jsem s holkama už nikam neputovala….Takže….Já,Eliška,Kika s Járou a Kašty jsme tam byli mezi prvníma:)Pavlínka měla takovej ten proslov a pak začal nástup. Samozřejmě jsme Pavlínce pořádně tleskali a jedinej Kašty vzal drobáčky…no fotky z nástupu nejsou moc povedený:) Potom tam přijela Eva s  Kennym…a Lenka a ještě vlastně Gabča…později dorazila Lucka s Honzou a Káťa s tou Pani  …Lucka měla velmi odvážný oděv:) Přijela akorát z hor a bolely jí nohy…Předtančení  měli Jarošovci- moc pěkný:D:DKašty byla nadšená, spletla si jednu Jarošovku s maturantkou..prej: to je nějaká stará maturantka, ale my jsme jí to vysvětlili. Jarošovci se tam přáskali do holinek, pěkně to tam rozbalili a ukázali co v nich je.Potom tam naklusali chlapci..Break Dance zaujmul Gábinu, koukala, jaký mají břicha a fandila jim.To jsme ještě ale nečekali, co přijde potom..připlula tam nějaká 4635435454 kg vážící břišní tanečnice, která měla nějaký alobalový křídla? nevím?mrskala tam s nima jak o život.Její špeky byly moc pěkný. Ta to tam vykrucovala jak blázen..Kašty se to ale asi moc nelíbilo, když jí řekla: ? JDI DOMU? :D…Gábině zase připomínala těma křídlama Pegase.Mě z ní teda bolely oči!!! Potom následovala fotka skupinová a pak ještě jedna fotka, kterou fotil muj kamarád Ondra. Sednul si na zem a bral nás ze zdola, poznáš sama:)Holky si tam daly šampus ,drinky a už byly dobrý:D Kačka potom neváhala a holky vlítly na parket na Skotský tance..nejřív měly lekci od pana dudáka a potom už jen tancovaly a že jim to šlo:) Kačka to tam s Pani řezala, ty se toho vůbec nebály…občas se vloudila chybička a spletly sestavu, ale jinak byly jednoznačně nejlepší ze všech ostatních tanečních skupin.Nejlepší kreaci nám předvedla Kašty :)Půlnoční překvapení byla Spartakiáda.Pavlínka- hlavní cvičiteka nám předvedla super prvky…A hvězda byla užasná!Potom  holky odešly do Vinárny a pak směřovaly do K2…to už musíš najít jinej zdroj:) (poznámka redakce: Hlásí se někdo?) Musím taky dodat, že na plese měli super dortíky, byly docela dobrý:D

Tolik zdroj. Tak jo, zdroji, dodej ještě fotky a budeš hvězda.

No responses yet

Mar 18 2008

Profile Image of darina
darina

Gábina for president!

Filed under Novinky

Jestliže jsem neadávno pěla ódu na modré pytle, dnes musím složit rapsodii na témě jedné naší věrné a nezištné kamarádky. Jmenuje se Gábina. Už jen to jméno….zní jako rajská hudba pro můj sluch. Následuje nás na všech trénincích bez nároku na hraní, nechá se otloukat zlým Davidem, nechá si ze sebe dělat šprťouchlata poťouchlou Eliškou….Klidně dorazí V SOBOTU RÁNO!!!!!, i když je jasný, že pár chvílí před tím se teprve připlazila po čtyřech z kalby domů.A ještě fandí.Toť zvláštní člověk, dobrá to žena. Nezasloužíme si být jejíma kamarádkama děvčata!

No responses yet

Older Posts »